אחזקת המזגן - מ"אשר מזגנים", בני ברק
 
בחורף יש להפעיל, אחת לשבוע את המזגן למשך כ 10 דקות כדי שהשמן המעורב בקרר (גז) ישמן את חלקי המערכת וביחוד את אטם ציר המדחס כדי שלא יתייבש מחוסר שמוש. לקראת הקיץ רצוי לגשת למוסך או מזגניסט, לבצוע שטיפה במיים של מעבה המזגן מבוץ ולכלוך שדבקו בו וסותמים את זרימת האויר דרכו דבר הגורם לירידת כושר קרור המזגן.
 
 
החלפת נוזל בלמים
 
בהוראות יצרן הרכב מצויין מתי יש להחליף את נוזל הבלמים המאבד מיכולותיו עקב ספיחת לחות אליו. דבר זה הנו חשוב כי כושר בלימת הרכב עלול להפגע מנוזל בלמים ישן. חשיבות רבה יש להחלפה לנוזל הבלמים הנכון ויש להתיחס לכך בגלל ההיבט הבטיחותי.
 
 
החלפת רצועת תזמון מנוע - טיימינג
 
רצועת תזמון יש להחליף בכפוף להוראות יצרן הרכב, לפי הק"מ שעבר הרכב או לפי זמן שחלף. רצועה שפעלה מעט ק"מ אך הנה ישנה, לפי הזמן שנקב היצרן, מתייבשת ונסדקת ועלולה להקרע האמצע הנסיעה, דבר, שבחלק מהרכבים, עלול לגרום לנזקים נלוים יקרים למנוע הרכב.
 
 
טפול תקופתי לרכב
 
מומלץ לבצע טפול תקופתי לרכב במוסך המכיר את סוג הרכב הנדון. מוסך בזה ידע היכן נקודות התורפה המחייבות התיחסות, מה הן הוראות היצרן להחלפת חלקים שונים ומתי. טפול טוב כולל גם בדיקה של מצב בלמים, צנורות בלם, צנורות מיים והדוקם, רצועות שונות במנוע, מצב בולמי זעזועים, בדיקת דליפות וכו'.
 
 
נתיך (פיוז) שרוף
 
נתיך נשרף עקב קצר או זרם גבוה מדי שעבר דרכו. לאחר החלפת נתיך שרוף יש לאתר הגורם לשריפתו. לפעמים הגורם הנו קצר רגעי שחלף (וקשה לאתרו) או רכיב חשמלי שצורך יותר מדי זרם.
 
 


האתר לחיפוש מוסכים ושרותי רכב musach.co.il